top of page

PRO BONO

Občianske združenie Proti prúdu vydáva pouličný časopis NOTA BENE. Jeho predajcami sú ľudia bez domova. Získavajú tak prácu a možnosť integrovať sa do spoločnosti. Od roku 2012 spolupracujeme s týmto združením a poskytujeme mu právne poradenstvo pri posudzovaní projektov napomáhajúcim získať prácu a uplatnenie pre ich klientov. Podporili sme napríklad projekt označovania predajcov oficiálnymi vestami, či projekt Nosičov batožín na hlavnej železničnej stanici v Bratislave. 
 

Označovanie predajcov časopisu Nota bene červeno-žltými oficiálnymi vestami s logom Nota bene pomáha kupujúcim ľahšie rozoznať pravých predajcov od podvodníkov. Identifikačné vesty zaviedli aj vydavatelia pouličných časopisov v zahraničí. Efektom bolo zvýšenie predaja, posilnenie sebaúcty ľudí bez domova ako predajcov a prehĺbenie dôvery medzi predajcami a ich zákazníkmi.
OZ Proti prúdu spustilo i projekt, ktorý zaujal aj v zahraničí. Klientom, ktorí sa živia predajom časopisu Nota bene, ponúklo prácu na bratislavskej železničnej stanici.

nitschneiderova.png

ZUZANA
NITSCHNEIDEROVÁ

PARTNER

M +421 903 532 918
T +421 2 2092 1210
nitschneiderova@nitschneider.com
bottom of page