top of page

DUŠAN NITSCHNEIDER
MANAGING PARTNER

M +421 903 708 437
T +421 2 2092 1210
nitschneider@nitschneider.com
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter
nitschneider.png

DUŠAN NITSCHNEIDER

Mojou špecializáciou je oblasť pracovného práva, zamestnanosti a sociálnych práv. Venujem sa aj právu duševného vlastníctva a najmä ochranným známkam. Mám celkovú zodpovednosť za stratégiu kancelárie a jej podnikateľských aktivít. 
 

Po zložení advokátskych skúšok v roku 2004 som založil vlastnú kanceláriu. Od začiatku som sa zameral na oblasť pracovného práva, duševného vlastníctva a všeobecného obchodného práva. Mojou profilovou oblasťou bolo vtedy duševné vlastníctvo. Postupne sa k nemu pridávali čoraz viac sofistikovanejšie otázky z oblasti pracovného práva, zamestnanosti, sociálnych a dôchodkových práv. 

 

Za významný zlom v kariére považujem rok 2012, keď sa naša kancelária stala prvým slovenským zástupcom prestížnej Ius Laboris, združujúcej právnické firmy zamerané na pracovné právo z celého sveta. Vynieslo nás to medzi top kancelárie špecializované na pracovné právo. Nasledovali niekoľkonásobné víťazstvá v lokálnej súťaži Právnická firma roka v kategórii Pracovné právo.

 

V roku 2011 som sa stal členom predstavenstva European Employment Lawyers Association (EELA) a v roku 2018 som bol poverený organizáciou výročnej konferencie EELA po prvýkrát v Bratislave pre viac ako 400 členov zo všetkých krajín Európy. V roku 2023 som bol zvolený za podpredsedu predstavenstva. 

 

Našu prácu v pracovnom práve oceňujú aj medzinárodné rankingové agentúry.  V Chambers & Partners sme dosiahli najlepšie možné hodnotenie Band 1 a mňa táto prestížna agentúra ,ako jediného právnika na Slovensku, ohodnotila tiež ako Band 1. Vážim si aj vynikajúci výsledok v medzinárodnom rankingu The Legal 500 - kancelária uspela ako TIER 1 v rámci pracovného práva na Slovensku a ja som bol zaradený medzi elitných vedúcich jednotlivcov (Leading individuals).

 

Okrem pracovného práva sa však rád vraciam i k svojmu pôvodnému záujmu o právo duševného vlastníctva, kde rovnako žneme úspechy v rámci lokálnej Právnickej firmy roka ako veľmi odporúčaná kancelária. Sme členom GALA – Global Advertising Lawyers Alliance, čo nám umožňuje priniesť medzinárodné skúsenosti na slovenský trh.  

 

Mám rád tímové športy. Viac ako dvadsať rokov som sa venoval baseballu. V rokoch 2000 a 2013 som reprezentoval Slovenskú republiku na Majstrovstvách Európy v baseballe.

Oblasti pôsobenia

Zamestnanosť a ľudské zdroje

Médiá a reklama

IP, technológie a ochrana údajov

Life science a farmácia

Členstvo v komorách

Slovenská advokátska komora

Členstvo v medzinárodných organizáciách

EELA - Podpredseda predstavenstva

GALA - člen predstavenstva 

Vzdelanie

Právnická fakulta Univerzity Komenského Bratislava -

Magisterské štúdium (Mgr.)

 

Cudzie jazyky

anglický


Predchádzajúca právna prax

aliancia advokátov

advokátska kancelária, Bratislava

Medzinárodné úspechy

Employment Slovakia:

Chambers & Partners - Band 1

The Legal 500 - Leading individual

bottom of page